AVIEN.PL | Internetowa sprzedaż hurtowa

Magnetyczne uzdatnianie wody Avansa chroni system grzewczy przed kalcytem

Najczęściej sprzedawane

mall
–4 %
Magnetyczne oczyszczanie wody Avansa 1/2"
Skladom (13 ks)
AVANSA MINI 1/2X1/2
 (–4 %)
79 zł
1 pozycji razem
mall
–4 %
79 zł
AVANSA MINI 1/2X1/2

Woda krążąca w systemie grzewczym lub chłodniczym zawiera znaczną ilość zanieczyszczeń. Ich obecność powoduje szybkie zużycie różnych elementów systemu, takich jak pompy obiegowe czy zawory regulacyjne. W wyniku długotrwałego oddziaływania tych zanieczyszczeń może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń, które wymagają kosztownej naprawy lub wymiany danego elementu. Aby zapobiec temu niepożądanemu zjawisku, należy zwracać uwagę na regularne usuwanie zanieczyszczeń i wyposażyć system grzewczy lub chłodniczy w filtr magnetyczny do uzdatniania wody obiegowej.

.

Filtr magnetyczny jako niezbędny element systemu grzewczego

.

Filtr magnetyczny działa w oparciu o bardzo silne magnesy stałe, które rozszczepiają cząsteczki wodoru węglanu wapnia. Zapobiega to tworzeniu się kalcytu wewnątrz kotła. To magnetyczne urządzenie antywapienne rozbija cząsteczki wodorowęglanu wapnia na wiele małych cząsteczek. W rezultacie nie powstają cząsteczki węglanu wapnia ani kalcytu, które są odpowiedzialne za osadzanie się kamienia wapiennego i tworzenie się kamienia kotłowego. W wyniku ciągłego działania pola magnetycznego w tym samym czasie tworzy się nowy kryształ zwany aragonitem. Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ jest to zjawisko nieszkodliwe. Nie tworzy osadów na elementach metalicznych, dzięki czemu jest następnie usuwany z instalacji przez wodę.

Avansa magnetyczne uzdatnianie wody 1/2"

Avansa Magnetyczny filtr do wody 1/2" ma mniejszy rozmiar. Jego cylindryczny korpus jest wykonany ze stali nierdzewnej, a wzdłuż boków znajdują się półcalowe złącza obrotowe.

>

Używanie filtra magnetycznego jest bardzo proste. Wystarczy włożyć dostarczone uszczelki w boczne otwory, a następnie zamontować filtr na rurze zasilającej kotła. Kształt filtra zapewnia łatwą instalację, przy użyciu wbudowanych nakrętek do mocowania.

Avansa 1/2">Filtr magnetyczny do uzdatniania wody zapewnia długą żywotność i maksymalną wydajność kotłów gazowych, chroniąc je przed negatywnym wpływem kalcytu. Łatwa instalacja filtra magnetycznego, szybka konserwacja i stałe czyszczenie zapewniają ochronę systemu grzewczego przez wiele lat. Pomagają one również wyeliminować problemy związane z uszkodzeniami pomp obiegowych lub liczników ciepła, a także zatykaniem się i blokowaniem elementów regulacyjnych. W wyniku ich działania nie dochodzi do zmniejszenia mocy cieplnej lub wymiany ciepła, co spowodowałoby wzrost zużycia energii.

Dlaczego warto stosować filtr magnetyczny?

Stosowanie filtrów magnetycznych ma kilka zalet. Stałe przeciwdziałanie niepożądanym substancjom przedłuża żywotność kotła i całego systemu grzewczego. Do ich działania nie jest wymagane zewnętrzne zasilanie, a niewielkie rozmiary filtra pozwalają na jego instalację nawet w ograniczonej przestrzeni montażowej. Konserwacja filtrów magnetycznych jest szybka i łatwa i może być przeprowadzana doraźnie, nawet gdy system grzewczy pracuje. Równie ważne jest skuteczne oddzielenie zanieczyszczeń magnetycznych i niemagnetycznych z systemu obiegowego. Instalując filtr magnetyczny, poprawiasz nie tylko żywotność, ale także wymianę ciepła i ostatecznie wydajność systemu grzewczego.

.

Celem filtrów magnetycznych jest oddzielanie zanieczyszczeń. Zderzają się one z filtrem magnetycznym, który je wychwytuje, a następnie oddziela. Jednocześnie, dzięki konstrukcji filtra, swobodny przepływ wody grzewczej lub chłodzącej jest zachowany nawet w przypadku zatkania rdzenia magnetycznego. Czy nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie w naszym artykule? Nie wahaj się skonsultować z naszymi ekspertami pod adresem info@atria.sk .

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.