AVIEN.PL | Internetowa sprzedaż hurtowa

Zasilanie rezerwowe dla kotła i pompy cyrkulacyjnej

Najczęściej sprzedawane

Avansa 500 W
–35 %
Avansa 500 W
Skladom ZA (29 ks)
AVANSA 500W
 (–35 %)
743 zł
mall
Avansa 500 W + akumulator 46Ah
Skladom ZA
AVANSA SET
 
1 150 zł
mall
–36 %
Avansa 700 W
Skladom ZA (14 ks)
AVANSA 700W
 (–36 %)
972 zł
mall
Avansa 700 W + akumulator 55Ah
Skladom ZA
AVANSA SET I.
 
1 236 zł
Avansa 300 W
–35 %
Avansa 300 W
Skladom (14 ks)
AVANSA 300W
 (–35 %)
639 zł
mall
–36 %
Avansa 1050 W
Skladom (15 ks)
AVANSA 1050W
 (–36 %)
1 067 zł
6 pozycji razem
Avansa 500 W
Promocja
–35 %
Avansa 500 W
Skladom ZA (29 ks)
743 zł
AVANSA 500W
mall
Promocja
1 150 zł
AVANSA SET
mall
Promocja
–36 %
Avansa 700 W
Skladom ZA (14 ks)
972 zł
AVANSA 700W
mall
Promocja
1 236 zł
AVANSA SET I.
Avansa 300 W
–35 %
Avansa 300 W
Skladom (14 ks)
639 zł
AVANSA 300W
mall
–36 %
Avansa 1050 W
Skladom (15 ks)
1 067 zł
AVANSA 1050W

Zastanawiasz się, dlaczego w Twojej kotłowni nie powinno zabraknąć rezerwowego źródła zasilania dla kotłów gazowych lub pomp cyrkulacyjnych? Jeśli posiadasz kocioł na drewno lub inne paliwo stałe, wiesz, że takie materiały stałe palą się dłużej. Ciągłe ich podgrzewanie może doprowadzić do przegrzania kotła w ciągu kilku minut od zatrzymania pompy obiegowej. Może to spowodować pęknięcie spoin i doprowadzić do pożaru zewnętrznej izolacji kotła. W takim przypadku należy zastosować zasilanie rezerwowe pompy cyrkulacyjnej, aby zapobiec niepożądanemu uszkodzeniu kotła lub całego budynku. Zapewni to wystarczającą ilość energii elektrycznej na kilka godzin pracy w przypadku awarii zasilania, aby zasilić sterownik lub pompę cyrkulacyjną.

Ważność rezerwowego źródła energii nie tylko dla ogrzewania

>

Cechą charakterystyczną zasilania awaryjnego jest zasilanie kotłów na paliwo stałe w przypadku awarii głównego źródła energii elektrycznej. Zasilanie awaryjne zapewni więc kotłowi natychmiastowe zasilanie akumulatorowe, a tym samym podtrzyma pracę pomp obiegowych. Dzięki temu kocioł będzie bezpiecznie chłodzony.

Zasilanie awaryjne akumulatora może być wykorzystane w ciągu kilku godzin. Zależy to jednak od liczby punktów stukania i mocy urządzenia. Jeśli w domu znajdują się inne urządzenia elektryczne, które wymagają stabilnych parametrów zasilania, można bezpiecznie korzystać z tego zasilacza awaryjnego, aby zapewnić ich działanie.

Niektóre zasilacze awaryjne mają funkcję głośnego alarmu o awarii zasilania. Większość zasilaczy awaryjnych posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe. W przypadku jego zagrożenia praca zasilacza awaryjnego zostaje wstrzymana. Ponadto wszystkie zasilacze awaryjne posiadają zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, które chroni kocioł, regulator i pompę cyrkulacyjną przed przepięciami.

.

Zasilacz awaryjny Avansa 500W do cyrkulatorów

.

Zasilacz awaryjny Avansa 500W należy do grupy profesjonalnych automatycznych zasilaczy awaryjnych, przeznaczonych do pomp obiegowych. Jest on dostarczany wraz z klasycznym akumulatorem samochodowym Akuma Komfort Plus 46 Ah o napięciu 12 V. Aby przedłużyć żywotność akumulatora, zaleca się wykonywanie cyklu ładowania pustego i pełnego co najmniej raz na dwa miesiące. Należy to zrobić, nawet jeśli w tym okresie nie wystąpiły żadne zaniki zasilania i bateria jest nadal w pełni naładowana.

Główną cechą tego urządzenia jest sinusoidalna krzywa mocy wejściowej podczas pracy z zasilaniem bateryjnym. Ta ostatnia jest identyczna z głównym źródłem zasilania w domu. W czasie przerwy w dostawie prądu na terenie nieruchomości, zasilacz awaryjny będzie ładował akumulator, zapewniając jego długą żywotność.

Należy jednak pamiętać, że zasilacz awaryjny działa tylko wtedy, gdy jest podłączony do zewnętrznego akumulatora. W przypadku awarii zasilania urządzenie automatycznie przełączy się na zasilanie z akumulatora, a informacja o tym przełączeniu pojawi się również na wyświetlaczu zasilacza awaryjnego. W tym samym czasie sygnał dźwiękowy z zasilacza awaryjnego informuje o tej zmianie. Jeżeli jednak użytkownik usłyszy szybki alarm dźwiękowy, urządzenie zasygnalizuje konieczność włączenia zabezpieczenia przed przeciążeniem. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy obciążenie zasilacza awaryjnego przekracza 110% mocy znamionowej. W tym momencie zasilacz awaryjny wyłączy się, aby zapobiec uszkodzeniom.

Na przedniej części zasilacza awaryjnego Avansa 500W znajduje się wyświetlacz i przycisk "On/Off". Z tyłu znajduje się przewód zasilający oraz dwa dodatkowe przewody "+" i "-", które służą do połączenia z akumulatorem. Jest też wentylator, pod którym znajdują się dwie wtyczki wyjściowe. Ponieważ jest to urządzenie zasilane elektrycznie, w żadnym wypadku nie należy dotykać biegunów akumulatora podczas pracy. Nie należy również pozostawiać go w pobliżu paliwa.

Zasilacze awaryjne są dostępne w kilku wersjach pod względem mocy lub baterii. Dostępne są również zasilacze bez baterii. Pełną ofertę zasilaczy awaryjnych można znaleźć na naszej stronie internetowej, a w razie potrzeby skonsultowania się z ekspertem, prosimy o kontakt pod adresem info@atria.sk.

.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.