AVIEN.PL | Internetowa sprzedaż hurtowa

Avansa 700 W

Kod: AVANSA 700W
Promocja
Marka: AVANSA
1 512 zł –36 %
mall
1 512 zł –36 % 963 zł / ks
Skladom ZA (10 ks)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Zasilacz rezerwowy do pomp cyrkulacyjnych Avansa 700 W

>

 

Dane techniczne

>

 

  .
 • Maksymalna wydajność: 1000 VA
 • Maksymalna moc znamionowa: 700W
 • Główne zasilanie wejściowe: 150 - 270 VCA
 • Częstotliwość wejściowa: 45 - 65 Hz
 • Moc wyjściowa: 207 - 241 VCA
 • Częstotliwość wejściowa: 50 - 60 Hz
 • Czas przełączania: 4ms
 • .
 • Napięcie neutralne podłączonego akumulatora: 12V DC (akumulator nie wchodzi w skład zasilacza)
 • Maksymalna pojemność podłączonego akumulatora: 150 Ah (akumulator nie wchodzi w skład zestawu zasilającego)
 • Ochrona przed przeciążeniem:110% 130% (30 sekund)
 • Zużycie energii w gnieździe: 22W
 • Wymiary (wys./szer./dł.): 18,5x14,5x34 cm
 • Zasilacz awaryjny jest odpowiedni dla urządzeń o łącznej mocy ok. 350 W
 • .

.

 

Zasilacz awaryjny nie zawiera baterii ! https://www.atria.sk/vykurovacia-technika/zalozne-zdroje-kotle-cerpadla/baterie/

.

Obliczanie czasu tworzenia kopii zapasowej:

Wprowadź pojemność akumulatora Ah

Wprowadź maksymalną wydajność pompy W

godzin zasilanie awaryjne będzie stale podtrzymywać pracę pompy

 

Ten produkt należy do grupy profesjonalnych automatycznych zasilaczy awaryjnych (UPS) zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie do ciągłego zasilania kotłów na paliwa stałe w przypadku awarii zasilania głównego. W przypadku awarii zasilania zasilacz awaryjny (UPS) zapewnia natychmiastowe zasilanie bateryjne, które umożliwia pracę pomp cyrkulacyjnych i bezpieczne chłodzenie kotła.

 

Ten zasilacz awaryjny może być stosowany do zapewnienia działania innych urządzeń elektrycznych, które wymagają stabilności i stabilnych parametrów zasilania. Ten produkt nie powinien być używany jako konwerter .

 

Główną cechą tego urządzenia jest krzywa mocy wejściowej podczas pracy na zasilaniu bateryjnym. Krzywa jest czystą sinusoidą, identyczną jak w sieci zasilającej z domu. Gdy główne zasilanie w domu jest włączone, źródło rezerwowe ładuje akumulator i zapewnia jego długotrwałą żywotność. Zasilacz awaryjny (UPS) działa tylko z zewnętrznym akumulatorem 12 V (w przypadku modelu 1050 W z akumulatorem 24 V). Należy używać wyłącznie akumulatorów kwasowo-ołowiowych, ponieważ zasilacz awaryjny jest przeznaczony do ładowania tego typu akumulatorów. Nie zaleca się stosowania akumulatorów żelowych.

>

 

OSTRZEŻENIE! Należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z akumulatorem. Podczas podłączania zasilania awaryjnego należy zdjąć metalowe przedmioty (np. bransoletki, łańcuszki, zegarki, pierścionki itp.). Ze względu na to, że może on spowodować zwarcie prądu elektrycznego i w konsekwencji doprowadzić do demontażu metalowych materiałów na ciele konsumenta. Podczas podłączania akumulatora należy zachować polaryzację: czerwony (+dodatni) przewód zostanie podłączony do zacisku +, a czarny (-ujemny) przewód zostanie podłączony do zacisku -. Do połączenia kabla z biegunami akumulatora służą metalowe złącza. Przed podłączeniem zaleca się oczyszczenie styków akumulatora za pomocą szczotki. Dokręć złącze za pomocą klucza, aby zapewnić pewny kontakt.

 

Zainstaluj zasilacz awaryjny (UPS) w suchym miejscu, wolnym od wilgoci, z dala od wody i śniegu. Miejsce instalacji zasilacza awaryjnego (UPS) musi być wystarczająco duże, aby nie blokować systemu chłodzenia zasilacza awaryjnego. Ponadto miejsce to powinno być wolne od kurzu lub pyłu węglowego, który mógłby zablokować wentylator zasilacza awaryjnego. Miejsce instalacji powinno być dobrze wentylowane, aby zapobiec przegrzaniu systemu. Aby uniknąć porażenia prądem, należy sprawdzić, czy wszystkie przewody są w dobrym stanie i nie zawierają części pozbawionych izolacji. Praca zasilacza awaryjnego (UPS) może powodować wyładowania łukowe. Zasilacza awaryjnego nie należy instalować w środowiskach łatwopalnych.

 

UWAGA! Zasilacz awaryjny (UPS) działa tylko wtedy, gdy jest podłączony do akumulatora zewnętrznego. Nie należy go używać bez podłączonego akumulatora. Po podłączeniu akumulatora należy podłączyć główny przewód zasilający do gniazda sieciowego (230 V, 50 Hz) z uziemieniem. Z tyłu zasilacza podłącz urządzenie, które ma działać podczas awarii zasilania. Należy postępować w następującej kolejności: podłączyć akumulator, podłączyć główne źródło zasilania, a następnie podłączyć odbiornik (urządzenie) do zasilacza awaryjnego (UPS). Aby włączyć zasilacz, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania (ON/OFF) przez 4 sekundy.

Działanie systemu rozpoczyna się od automatycznego wykrycia stanu akumulatora zasilanego napięciem sieciowym. Jeśli napięcie akumulatora spadnie poniżej 10,8 V, akumulator może ulec uszkodzeniu i nie będzie można go uruchomić.

W przypadku awarii zasilania lub gdy parametry zasilania nie mieszczą się w normalnym zakresie, zasilacz awaryjny (UPS) automatycznie przełączy się na zasilanie z akumulatora. Przełączenie zasilania awaryjnego na akumulator zostanie pokazane na wyświetlaczu zasilacza awaryjnego (UPS). Urządzenie (UPS) informuje również o przełączeniu zasilania awaryjnego (UPS) na akumulator za pomocą sygnału dźwiękowego.

Gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej wartości minimalnej (akumulator jest rozładowany), zasilacz awaryjny (UPS) zwiększy częstotliwość dźwięku ostrzegawczego i odłączy zasilanie.

.

 

Jeśli urządzenie podłączone do zasilacza awaryjnego (UPS) przekroczy maksymalną moc o 110%, zasilacz awaryjny (UPS) zacznie emitować przerywany sygnał dźwiękowy i wyłączy się automatycznie. W przypadku urządzeń indukcyjnych (np. pompy wodne i silniki elektryczne) zaleca się stosowanie urządzenia o mocy do 50% maksymalnej mocy UPS, ponieważ urządzenia indukcyjne mogą wymagać dwukrotnie większej mocy przy rozruchu.

OSTRZEŻENIE! Niebezpieczeństwo! Podczas pracy nie należy dotykać biegunów akumulatora.

Aby zatrzymać zasilacz awaryjny (UPS), przytrzymaj przycisk ON/OFF przez 4 sekundy. Następnie zasilacz zapasowy wyemituje sygnał dźwiękowy i wyłączy się. 

 

Ostrzeżenie! Jest to tylko urządzenie zabezpieczające, które może być używane tylko podczas awarii zasilania. Prosimy nie pozostawiać go w pobliżu paliwa podczas korzystania z tego urządzenia.

 

Główne funkcje:

  .
 • Zasilacz awaryjny (UPS) zatrzyma się w przypadku niskiego poziomu naładowania baterii. Jeśli akumulator zostanie rozładowany do napięcia 10,8 V, zasilacz awaryjny odetnie zasilanie, aby zapobiec zniszczeniu akumulatora. Zabezpieczenie przed przeciążeniem: jeśli obciążenie zasilacza awaryjnego (UPS) przekroczy 110% mocy znamionowej, zasilacz awaryjny (UPS) zatrzyma się, aby zapobiec uszkodzeniu.
 • Zabezpieczenie przeciwzwarciowe: zasilacz awaryjny (UPS) zatrzymuje się w przypadku zwarcia - regulator napięcia (AVR) zapewnia stałe napięcie dla urządzeń w określonym odstępie czasu. Włączenie zasilania z akumulatora: system przełącza się na zasilanie z akumulatora i zapewnia ciągłość zasilania urządzenia. - Funkcja obejścia:
 • Automatyzacja: jeśli w sieci występuje niestandardowe zasilanie, zasilacz awaryjny automatycznie przełącza się na akumulator.
 • Przekształcenie w celu rozpoczęcia pracy: w niektórych przypadkach wymagana jest wyższa moc rozruchowa niż moc znamionowa zasilacza awaryjnego (UPS). W takim przypadku zasilacz awaryjny (UPS) rozwiązuje ten problem, dostarczając energię na poziomie 110% swojej mocy. Gdy pojemność zostanie wyczerpana, urządzenie wyłączy się.
 • Wysoki prąd ładowania: początkowy prąd ładowania wynosi około 10 A. Ładowanie akumulatora trwa krócej niż w przypadku tradycyjnych prostowników.
 • Czekanie baterii: po całkowitym naładowaniu baterii zasilacz awaryjny (UPS) będzie utrzymywał ją w stanie naładowania. Aby uzyskać optymalne wyniki, akumulator musi mieć pojemność w zakresie 40 Ah -190 Ah. Nie należy używać akumulatorów o pojemności mniejszej niż 40Ah, ponieważ początkowy prąd ładowania UPS (do 10A) może skrócić ich żywotność
 • .

.

 

Dla zużycia 100W:

>

  .
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 65 Ah będzie działał przez 3,5 godziny.
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 120 Ah będzie działał przez 6,5 godziny.
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 150 Ah będzie działał przez 8 godzin.

.

 

Dla zużycia 200W:

>

  .
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 65 Ah będzie działał przez 2 godziny.
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 120 Ah będzie działał przez 3 godziny.
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 150 Ah będzie działał przez 4 godziny.

.

 

Dla zużycia 300W:

>

  .
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 65 Ah będzie działał przez 1,5 godziny.
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 120 Ah będzie działał przez 2,5 godziny.
 • Zasilacz awaryjny (UPS) z akumulatorem 150 Ah będzie działał przez 3 godziny.

.

 

Parametry dodatkowe

Kategoria: Źródła rezerwowe kotły, pompy
Gwarancja: 2 roky
Waga: 6.5 kg
EAN: 5949040800209
Rozmer balenia (mm): 240/410/200

Video Avansa 700 W

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

5
0x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:
Nie wypełniaj tego pola:
S Avatar of author 11.1.2023 10:08
Hi. I'd like to buy this device. But with a bit different parameters: 700V, 1000VA. (Pure sine wave) Is it available? Like this: https://www.avien.pl/avansa-700-w/
Odpowiedź
A Avatar of author 11.1.2023 10:09
Hello,we are selling only products which are on our e-shop.In the moment all of the UPS are sold out.We expect next delivery in January. Have a nice day.
Avatar of author 9.12.2022 11:50
Prosze o kontakt w sprawie ups 600379949
Odpowiedź

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.