AVIEN.PL | Internetowa sprzedaż hurtowa

Jakość wody pitnej i użytkowej jest zapewniona przez magnetyczny separator zanieczyszczeń.

Najczęściej sprzedawane

36074 caleffi dirtmag 3 4
Caleffi DIRTMAG® 3/4"
Na składzie (26 ks)
CALEFFI 5453 DIRTMAG3/4
 
477 zł
36071 caleffi dirtmag 1
Caleffi DIRTMAG® 1"
Na składzie (16 ks)
CALEFFI 5453 DIRTMAG1
 
511 zł
2 pozycji razem
36071 caleffi dirtmag 1
Caleffi DIRTMAG® 1"
Na składzie (16 ks)
511 zł

Oddzielacz zanieczyszczeń z magnesem do rur pionowych i poziomych CALEFFI DIRTMAG®  

CALEFFI 5453 DIRTMAG1
36074 caleffi dirtmag 3 4
Caleffi DIRTMAG® 3/4"
Na składzie (26 ks)
477 zł

Oddzielacz zanieczyszczeń z magnesem do rur pionowych i poziomych CALEFFI DIRTMAG®...

CALEFFI 5453 DIRTMAG3/4

Zaczynamy myśleć o znaczeniu filtrowania wody głównie wtedy, gdy staje się ona niebezpieczna dla naszego zdrowia lub nie nadaje się do eksploatacji klimatyzatorów i innych urządzeń wykorzystujących wodę. Dlaczego jest to problem? Woda często zawiera chlor, metale ciężkie, żelazo, azotyny lub azotany, a także wirusy i bakterie. Obecność azbestu, herbicydów i pestycydów również nie należy do rzadkości, ponieważ oprócz nieprzyjemnych zapachów i smaków są one przyczyną wielu problemów zdrowotnych u użytkowników. Jedną z opcji filtracji wody jest instalacja magnetycznego separatora zanieczyszczeń.

Dirt Separator vs. filtry konwencjonalne

Separator zanieczyszczeń oddziela zanieczyszczenia, składające się głównie z piasku i cząstek rdzy. Zazwyczaj krążą one w systemach o obiegu zamkniętym. Zanieczyszczenia gromadzą się w dużej komorze osadowej, która wymaga niewielkiej częstotliwości czyszczenia. Jednocześnie zanieczyszczenia mogą być usuwane podczas pracy systemu. Zaletą separatorów zanieczyszczeń są niskie straty ciśnienia i trwałe działanie. W odróżnieniu od filtrów konwencjonalnych, które zatykają się zatrzymanymi w nich zanieczyszczeniami, jest to stałe w czasie.

Caleffi Dirtmag

Caleffi Dirtmag Dirt Removerusuwa zanieczyszczenia znajdujące się w systemach klimatyzacji. Duża objętość wewnętrzna wirówki Dirtmag spowalnia przepływ medium, a jako medium można stosować wodę lub roztwór glikolu. Spowolnienie przepływu medium wspomaga oddzielanie cząstek pod wpływem siły grawitacji. Są one zbierane w komorze dekantacyjnej. Zdejmowany pierścień magnetyczny wychwytuje zanieczyszczenia ferromagnetyczne. Zebrane w ten sposób zanieczyszczenia są następnie usuwane podczas pracy urządzenia poprzez otwarcie kurka spustowego.

Korpus Caleffi Dirtmag Dirt Trap wykonany jest z technopolimeru. Ten wytrzymały materiał kompozytowy charakteryzuje się szerokim zakresem właściwości mechanicznych, termicznych i technologicznych. Ponieważ nadaje się do recyklingu, ma niewielki wpływ na środowisko. Ponadto technopolimery charakteryzują się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, dobrą odpornością na propagację pęknięć, bardzo niską absorpcją wilgoci i mogą zachować swoje właściwości nawet przy wahaniach temperatury.

.

Gdy trwa usuwanie gruzu

.

Zasada działania Caleffi Dirtmag Dirt Remover opiera się na zatrzymywaniu brudu na magnesie. Dzieje się tak dzięki działaniu dwóch magnesów osadzonych w specjalnym, zdejmowanym pierścieniu zewnętrznym separatora. Jego element wewnętrzny składa się z zestawu promienistych powierzchni siatki. Gdy zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie trafiają na ich powierzchnię, oddzielają się i opadają na dno ciała, gdzie się gromadzą. Zanieczyszczenia żelazem są w ten sposób wychwytywane bezpośrednio w organizmie.

Jak zainstalować osadnik zanieczyszczeń

Caleffi Dirtmag Dirt Separatormożna instalować zarówno na rurach poziomych, jak i pionowych. Montaż i demontaż należy jednak przeprowadzać tylko wtedy, gdy system jest zimny. Należy również zadbać o to, aby system nie był pod ciśnieniem.

Sama instalacja nie jest trudna. Ręcznie obróć trójnik, aby dopasować połączenie z rurą poziomą lub pionową, i zainstaluj odpieniacz w kierunku wskazanym przez strzałkę. Odpieniacz powinien być zawsze instalowany po stronie przed pompą, a jego korpus powinien pozostawać w pozycji pionowej.

Parametry techniczne pracy Caleffi Dirtmag

.

Zakres temperatur pracy Caleffi Dirtmag Dirt Separator powinien wynosić od 0 do 90 stopni Celsjusza. Maksymalne ciśnienie robocze nie powinno przekraczać poziomu trzech barów, a zalecana prędkość przepływu czynnika w przyłączach urządzenia powinna być stała i wynosić 1,2 metra na sekundę. Filtr Caleffi Dirtmag jest dostępny w rozmiarach trzy czwarte cala i jeden cal.

.

Jeśli nie smakuje Ci kawa lub herbata, mimo że doceniasz jakość marki, albo Twoja klimatyzacja się męczy, być może problemem jest niedostatecznie przefiltrowana woda. Zapraszamy do dyskusji na temat konkretnego produktu z naszymi ekspertami, którzy czekają, aby odpowiedzieć na Państwa pytania pod adresem info@atria.sk.

.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.