AVIEN.PL | Internetowa sprzedaż hurtowa

dalsze informacje

Elektryczne ogrzewanie podłogowe, maty elektryczne - informacje dodatkowe
Maty grzejne HAKL są zaprojektowane tak, aby były jak najcieńsze i zajmowały jak najmniejszą wysokość w konstrukcji podłogi. Matę grzejną można położyć zarówno na nowej podłodze, jak i podczas remontu na istniejącej podłodze z płytek. Wysokość podłogi praktycznie się nie zwiększa, ponieważ wysokość maty grzejnej jest ukryta w warstwie kleju do przyklejania nowych płytek.
Dostępne są dwie wersje mat grzewczych:HAKL TF 150 i HAKL TP 140. Maty grzewczeHAKL TF 150zostały zaprojektowane do przyklejenia do betonu fundamentowego lub izolacji termicznej. Maty grzewczeHAKL TP 140nadają się do montażu pod parkietem pływającym. Ze względu na swoją konstrukcję mogą być układane luzem, bez konieczności pokrywania ich masą klejącą.
Grzanie podłogowe
Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemów grzewczych. Ogrzewanie podłogowe HAKL może być instalowane pod niemal wszystkimi rodzajami podłóg, w tym pod podłogami pływającymi, dywanami, marmurem, linoleum, ..... Ogrzewanie podłogowe jest całkowicie ukryte w podłodze, dzięki czemu nie utrudnia aranżacji wnętrz. Konstrukcja podłogi pozostaje praktycznie niezmieniona przy zastosowaniu kabli grzejnych HAKL, co oznacza, że w 99% przypadków nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych lub innych czynności przy układaniu podłogi. Kable grzejne są osadzone w warstwie betonu lub anhydrytu. Materiały te nadają ogrzewaniu podłogowemu zdolność akumulacji, a także sprawiają, że ogrzewanie podłogowe HAKL jest tak ekonomiczne.
Sucha instalacja
Montaż na sucho całkowicie eliminuje proces montażu na mokro. Płyty są wykonane z 9-milimetrowego tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, z rowkami umożliwiającymi umieszczenie w nich przewodu grzejnego. Płyty można układać bezpośrednio na surowym podłożu i łatwo łączyć ze sobą (jak puzzle) dzięki systemowi zamków. Następnie w rowkach umieszcza się kabel grzejny, układa izolację krokową i układa podłogę laminowaną lub drewnianą. Proces budowy można przyspieszyć o 60-70%. Ta sucha kompozycja jest szczególnie polecana do budynków drewnianych, lekkich konstrukcji podłogowych i renowacji. W przypadku instalacji ogrzewania podłogowego pod podłogą drewnianą należy upewnić się, że stosunek wytrzymałości izolacji termicznej pod ogrzewaniem podłogowym do wytrzymałości drewnianego pokrycia podłogowego wynosi co najmniej 5:1
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.