AVIEN.PL | Internetowa sprzedaż hurtowa

Sprzedaż z oficjalnej słowackiej dystrybucji

Produkty Vaillant i Protherm są sprzedawane przez oficjalną słowacką dystrybucję

 

Zakaz importu produktów z szarej strefy! Co to jest?

 

Producent kotłów kondensacyjnych Vaillant i Protherm produkują kilka wersji tych kotłów kondensacyjnych lub gazowych na rynki europejskie. 

 
Te wersje tych samych urządzeń różnią się od siebie wielokrotnie. Mogą one być dostosowane do potrzeb konkretnego rynku, tzn. spełniać inne specyfikacje i normy wymagane przez inne kraje UE. Na przykład inne ciśnienie gazu, konstrukcja kanału dymowego, parametry bezpieczeństwa lub inne dostarczone akcesoria.
 
Niektórzy sprzedawcy detaliczni i różne sklepy internetowe mogą kupować te produkty bezpośrednio od producenta i oferować je z inne parametry techniczne przeznaczone na rynek inny niż słowacki lub czeski. 
 
 

Skąd mam wiedzieć, że sklepy internetowe oferują kotły Protherm i Vaillant, które nie są przeznaczone na nasz słowacki rynek? 
 
W sklepie internetowym nie ma oryginalnej dokumentacji fotograficznej i dokumentacyjnej pochodzącej od producenta. 
To oznacza, żee-shop nie posiada oryginalnych zdjęć produktów Protherm i Vaillant.
Nie ma opublikowanych specyfikacji technicznych swoich produktów z opisem producenta.
(sklep internetowy nie posiada zgody producenta na publikację tych materiałów)

 

Siedziba i adres rozliczeniowy sklepu internetowego znajdują się w innym kraju, jako Słowacja, ale oferuje produkty w naszych krajach. 

 

Często jest to bardzo podejrzana oferta.

 
 
Jak ubiegać się o dofinansowanie do kotłów Protherm i Vaillant  nieodpowiedni dla rynku słowackiego i czeskiego?
 
Główną wadą jest to, że kocioł nie można żądać od producenta, ale tylko za pośrednictwem tego sprzedawcy. Są one zobowiązane przepisami prawa do świadczenia usług, które zazwyczaj są realizowane przez nieautoryzowane firmy usługowe. Często pojawiają się problemy z reklamacjami u tych sprzedawców. Sprzedawcy ci czasami mają w warunkach umowy dłuższy okres gwarancji. Istnieje również możliwość naprawy kotła przez autoryzowany serwis, ale właściciel musi sam zapłacić za tę naprawę.
Ze względu na problemy z reklamacjami, sprzedawcy Często zmienia się operator i zdarza się, że gdy maszyna się zepsuje, sprzedawca może już nie istnieć. W takim przypadku trudno jest złożyć wniosek o serwis gwarancyjny.
Sprzedawcy mogą również zmienić standardowy okres gwarancji z dwóch lat na krótszy. Kocioł może być przez nich sprzedawany pod specjalnym reżimem prawnym jako bazarowy.
 
 
Inne kotły kondensacyjne i gazowe innych marek(z wyjątkiem powyższych) nie są produkowane w naszym kraju. Typ to bardzo mało prawdopodobna licytacja takiego szarego importu. 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.