AVIEN.PL | Internetowa sprzedaż hurtowa

Regulacja Adex Comfort R

Kod: 125007
1 526 zł / ks
Skladom (4 ks)

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

ADEX Comfort R (pierwotna wersja Adex Comfort 12)

Sterownik ten jest następcą typu ADEX Comfort 12. Zachowuje wszystkie funkcje sterowania obiegiem grzewczym, ale oferuje nowe podejście i nowe możliwości podłączenia kotłów, zasobników i bojlerów, a ponadto zawiera styk do pompy CWU
1. instalacja grzewcza z regulacją temperatury kotła
Okablowanie to może być stosowane w kotłach, które muszą utrzymywać zalecaną temperaturę pracy. Mogą to być zarówno kotły opalane paliwem stałym, jak i gazem. Ponieważ temperatura na wylocie z kotła jest regulowana poprzez kontrolę gradientu temperatury przy grzejnikach, systemy grzewcze z niedoskonałą cyrkulacją w obiegu kotła również mogą pracować niezawodnie. Sterownik może współpracować z instalacjami, w których w ogóle nie ma obiegu kotłowego.
Regulator będzie więc utrzymywał żądaną temperaturę kotła w układach z czterodrogowymi i trójdrogowymi zaworami mieszającymi. W przypadku systemu z zaworem czterodrogowym i pompą kotłową, pośrednio zapewnia on również utrzymanie wymaganej minimalnej temperatury wody powrotnej do kotła .
Podgrzewanie wody użytkowej jest zapewnione zarówno w trybie zimowym, jak i letnim.
2. Kotłownia na paliwo stałe z kotłem rezerwowym w obiegu grzewczym
Gdy temperatura kotła na paliwo stałe jest niewystarczająca, sterownik zamyka zawór mieszający i przełącza się na pracę z kotłem rezerwowym. Kocioł rezerwowy włącza się następnie w cyklu 10-minutowym, aby utrzymać żądaną temperaturę w obiegu grzewczym.
Kocioł rezerwowy może być elektryczny lub gazowy i musi być wyposażony we własną pompę obiegową. Kocioł gazowy musi być wystarczająco odporny na korozję niskotemperaturową.
Ciepła woda użytkowa jest podgrzewana wyłącznie przez kocioł na paliwo stałe. Temperaturę pobieranej wody użytkowej można regulować za pomocą termostatycznego zaworu mieszającego zainstalowanego na wylocie z kotła.
3. Kotłownia na paliwo stałe z kotłem rezerwowym w obiegu kotłowym
Przyłącze może być stosowane w jedno- i wieloobiegowych systemach grzewczych z kotłem rezerwowym. Kocioł rezerwowy może być zarówno gazowy, jak i elektryczny. Gdy kocioł na paliwo stałe nie jest wystarczająco gorący, regulator przełącza się na pracę z kotłem rezerwowym. Kocioł rezerwowy jest włączony na stałe, temperatura w obiegu grzewczym jest regulowana przez zawór mieszający.
Podgrzewanie wody użytkowej jest zapewnione w trybie zimowym i letnim.
4. Kotłownia na paliwo stałe z zasobnikiem i kotłem rezerwowym
W obiegu podstawowym regulator dostarcza ciepło z kotła na paliwo stałe bezpośrednio do budynku. Tylko nadwyżka ciepła, która nie jest potrzebna w budynku, jest magazynowana w zbiorniku zbiorniku.
W przypadku okablowania "Tylko rozładowanie ACU" sterownik ogrzewa obiekt tylko wtedy, gdy zbiornik akumulacyjny jest naładowany
Do wymaganej temperatury.
Jeśli temperatura w zbiorniku akumulacyjnym, nawet w kotle na paliwo stałe, jest niewystarczająca, sterownik sprawdza, czy zbiornik jest opróżniany do temperatury wybranej przez użytkownika. Jeśli tak, sterownik zamyka zawór mieszający i przełącza się na pracę z kotłem rezerwowym.
W ten sposób użytkownik może określić szybkość opróżniania zbiornika magazynowego. Przed włączeniem kotła rezerwowego zbiornik akumulacyjny jest zawsze opróżniany do minimalnej temperatury określonej przez użytkownika.
Kocioł akumulacyjny może być elektryczny lub gazowy i musi być wyposażony we własną pompę obiegową. Kocioł gazowy musi być wystarczająco odporny na korozję niskotemperaturową.
5. Kotłownia na paliwo stałe z zasobnikiem z możliwością podłączenia kotła do kontrolowanego podgrzewania ciepłej wody użytkowej
W obiegu podstawowym regulator dostarcza ciepło z kotła bezpośrednio do budynku. W zasobniku magazynowana jest tylko nadwyżka ciepła, której nie potrzebuje budynek.
W przypadku okablowania "Tylko rozładowanie ACU" sterownik rozpocznie ogrzewanie budynku dopiero po naładowaniu zbiornika akumulacyjnego do wymaganej temperatury.
Po opróżnieniu zbiornika sterownik wyłącza pompę cyrkulacyjną, zamyka zawór mieszający i oczekuje na ponowne zalanie kotła.
Możliwe jest podłączenie podgrzewacza c.w.u. z pompą ładującą do zbiornika akumulacyjnego. Następnie sterownik przełącza pompę doładowującą zgodnie z termostatem CWU (TTUV) według temperatur na czujnikach K i V.

Parametry dodatkowe

Kategoria: termostaty pompy i kotłownie
Gwarancja: 2 roky
Waga: 1 kg
Wyświetlić wszystkie podobne produkty Produkt poprzedni Produkt następny

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.