Zestawy solarne i kolektory

Zestawy solarne, systemy, panele słoneczne i kolektory do ogrzewania wody

 

Systemy i kolektory solarne są najczęściej używane do ogrzewania wody w basenach, szklarniach itp. Można je też wykorzystać jako wsparcie ogrzewania, co jest odpowiednie dla budynków z niskotemperaturowym systemem ogrzewania (ogrzewanie podłogowe).

Działające przez cały rok systemy solarne w naszych warunkach klimatycznych optymalnie są w stanie przygotować 60-75% rocznego zużycia podgrzanej wody pitnej do domu (domy jednorodzinne).

 

 

Do większych instalacji w innych rodzajach budynków (hotelach, domach wielorodzinnych itp.) procent pokrycia energii przez system solarny jest określany jako najlepszy współczynnik pomiędzy wysokością inwestycji a wydajnością systemu solarnego.

Kolektory słoneczne pracują w oparciu o zasadę konwersji fototermicznej, a więc źródła z promieniowania słonecznego dla energii cieplnej. Powierzchnia pochłaniająca transformuje padające promieniowanie słoneczne na energię cieplną i oddaje je nośnikom ciepła.

Zestawy solarne

z kolektorami płaskimi

Zestawy solarne

z kolektorami rurowymi

Dwururki solarne

rury elastyczne do cieczy

pozostałe akcesoria

uchwyty, osobne panele itd.

 

  Poniżej są wyświetlone wszystkie elementy z kategorii zestawów solarnych i akcesorii. Dla bardziej szczegółowego wyboru można wykorzystać filtr poniżej.

  Można też skorzystać z przejrzystego menu, umieszczonego po lewej stronie.

Sortowanie:
W dyskusji w kategorii nie jest żadnego posterunki, bądź pierwszy!.

chat +421 917 133 662 info@avien.pl Masz pytanie?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ