opcja podłączenia zasobnika

Kotły gazowe jednofunkcyjne z możliwością podłączenia zasobnika

Kotły gazowe z możliwością podłączenia zasobnika to techniczne urządzenia gazowe, przeznaczone do ogrzewania wody w grzejnikach w domie z możliwością podłączenia jakiegokolwiek zasobnika, lub bojlera do podgrzewania wody. Ogrzewanie wody tym sposobem odbywa się przy pomocy specjalnego zaworu trójdrożnego z siłownikiem, który jest sterowany przez elektronikę kotła. Przy sygnale z zasobnika, o potrzebie ciepłej wody, zawór trójdrożny przełączy przepływ ciepłej wody z grzejników, do wymiennika tego bojlera (zasobnika na wodę). W ten sposób podgrzewa wodę do czasu, dopóki czujnik nie zarejstruje pożądanej temperatury i dopiero wtedy zawór trójdrożny wróci do poprzedniej pozycji i ogrzewanie znów odbywa się w grzejnikach. Takie rozwiązanie kwestii ogrzewania i podgrzewania wody jest odpowednie szczególnie tam, gdzie jest występuje większy pobór wody, jak w 3-5 osobowej rodzinie.

Zbiorniki na wodę mogą być jakiejkolwiek wielkości, konstrukcji i typu. Istnieje również możliwość wykorzystania pierwotnego lub starego bojlera na wodę. Wymogiem dla wszystkich zasobników czy zbiorników na wodę jest możliwość zamontowania czujnika ciepła z kotła, dzięki któremu można odczytać temperaturę wody. Prawie do wszystkich zasobników można przyłączyć również dodatkową cyrkulację, dzięki której ciepła woda będzie dostępna przez cały czas, bez potrzeby spuszczania zimnej wody.

 

 

  Poniżej znajdują się wszystkie kotły gazowe z możliwością podłączenia zasobnika. Możliwość wyboru również ze względu na prodcenta.

  Można też skorzystać z przejrzystego menu, umieszczonego po lewej stronie.


Sortowanie:

chat +421 917 133 662 info@avien.pl Masz pytanie?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ