Nawilżacze powietrza

Powietrze jest potrzebne do życia jak woda i jedzenie. Nawet gdy jego jakość w przeciągu roku nie zmieni się wyraźnie, w miesiącach zimowych klimat w ogrzewanych mieszkaniach w bloku zmienia się na pustynny. Wilgotność spada i organizm bez odpowiedniego poziomu wody w powietrzu potrzebuje pomocy. Wymiana starych, nieszczelnych okien na nowe nie rozwiąże problemu suchego powietrza.

Dlatego w czasie sezonu grzewczego na pomoc przychodzą elektroniczne pomoce, które będą miały wilgotność pod kontrolą.
 
 
Suche powietrze szkodzi zdrowiu 
 
Niska wilgotność powietrza jest problemem nie tylko astmatyków i alergików. Naskórek, błony śluzowe dróg oddechowych i oczy są w suchym środowisku narażone na problemy.Ich wysuszenie objawia się osłabieniem, co obniża system obronny organizmu przd chorobami wirusowymi.
 
Idealny poziom wilgotności powietrza to od 40 do 55 procent. Procenty te wyrażają objętość wody w powietrzu tylko relatywnie, ponieważ wiązanie się wody mieni się w zależności od temperatury. Im wyższa temperatura, tym więcej wody jest w stanie wiązać powietrze. Oznacza to, że przy 22 stopniach i 40-procentowej wilgotności powietrza jest w nim więcej wody, niż na przykład przy 18 °C. W zimie powietrze jest przesuszone, a w mieszkaniach jego wartość spada pod poziom 20 procent. Wyższy poziom wilgotności powietrza wzmacnia uczucie komfortu cieplnego, więc nawilżacz pomoże także w oszczędzaniu kosztów ogrzewania. 


Oddelenia:chat +421 917 133 662 info@avien.pl Masz pytanie?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ