Pralki i suszarki

Pralki można podzielić na pralki ładowane od frontu i na pralki ładowane od góry. Obydwa te rozwiązania konstrukcyjne są z punktu widzenia żywotności pralki bądź efektów prania jednakowo dobre. Wybór sposobu ładowania pralki należy więc do klienta, w zależności od posiadanej przestrzeni pomieszczenia, w którym ma być zainstalowana pralka.

Pralki ładowane od frontu posiadają standardowe wymiary 60x60, jednak w przypadku małej ilości miejsca można wybrać tak zwane pralki wąskie o głebokości około 44-50 cm. Jeśli w pomieszczeniu brakuje miejsca do suszenia prania, należy rozważyć zakup pralko-suszarki. W przypadku takiego połączenia należy zwrócić uwagę przede wszystkim na pralki z wyższymi obrotami bębna (1400-1600 ob/min), które skracają czas suszenia i przez to obniżają zużycie energii elektrycznej. 

Zaletami osobnej suszarki na pranie (w porównaniu z pralko-suszarką) są przede wszystkim mniejsze zużycie energii, większa pojemność suszarki, ale głównie fakt, że z samodzielnej suszarki, dzięki dużemu i przystosowanemu do procesu suszenia bębnowi, wysuszone pranie nie jest pogniecione.

W tej kategorii można znaleźć pralki i suszarki różnych marek.

Sortowanie:chat +421 917 133 662 info@avien.pl Masz pytanie?
Napíšte nám správu clear
Správa bola odoslaná. ZATVORIŤ